Zalety biżuterii ze stali chirurgicznej.
Biżuteria,  Stal szlachetna

Zalety biżuterii ze stali chirurgicznej.

Biżuteria to idealny pomysł na prezent. To także niezastąpiony dodatek do stroju. Czym się kierować w wyborze kolczyków lub naszyjników? Estetyka, wygoda i funkcjonalność to kryteria, które spełnia biżuteria ze stali szlachetnej. Postawienie na ten surowiec w sprawie wyrobów jubilerskich sprawi, że zostaną one z nami na długie lata.

Estetyka stali szlachetnej

Przy zakupach biżuterii kierujemy się jej walorami wizualnymi. Stal chirurgiczna jest doceniana przez jubilerów przez jej wszechstronność. Jej powierzchnia może być lśniąca, wypolerowana lub matowa. Można bez problemu umieścić w niej dodatki w postaci kamieni szlachetnych. Biżuteria ze stali chirurgicznej pozłacana zadowoli klientów, którzy preferują złote dodatki. Złocenie stali chirurgicznej odbywa się w sposób galwaniczny i jest bardzo trwały. Fakt, że stal chirurgiczna nie ulega korozji i odbarwieniom spowodowanych słońcem sprawia, że walory estetyczne będą zachowane na lata.

 Wytrzymałość

Wykorzystywana w fachu jubilerskim stal chirurgiczna 316l jest niezwykle wytrzymała. Nie bez powodu jest stosowana również w przemyśle motoryzacyjnym i lotniczym. Biżuteria ze stali chirurgicznej posiada wysoką twardość, nie można jej połamać. Pierścionki wykonane z tego materiału można nosić zawsze i wszędzie. Żadna praca fizyczna lub inne okoliczności nie sprawią, że obrączka ulegnie odkształceniu. Biżuteria ze stali szlachetnej jest również odporna na zarysowania powierzchni w przeciwieństwie do srebra, które jest dość miękkim materiałem.

Wygoda i funkcjonalność

Jeśli chodzi o wygodę, stal chirurgiczna opinie posiada bardzo pozytywne. Czyszczenie biżuterii z tego materiału jest bardzo proste. Wystarczy ją przemyć w ciepłej wodzie. Nie ma potrzeby polerowania i konserwacji. Wybór stali szlachetnej na surowiec biżuterii ma także praktyczny wydźwięk. Stal chirurgiczna  316l ma właściwości hipoalergiczne, które są tak wysokie, że stal ta znajduje zastosowania nawet jako implanty łączące kości. Poleca się ją dla alergików, że względu na małą zawartość niklu, który może uczulać.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *